top of page

Herbarium Anny Wazówny - rekrutacja

Zaktualizowano: 19 kwi 2021Foluszkowicze,

już po raz drugi stworzymy dla Was przestrzeń do twórczego rozwoju i pogłębienia zainteresowania naszym pięknym regionem w ramach projektu EtnoPolska! Tym razem przyjrzymy się bliżej sylwetce Anny Wazówny oraz jej zainteresowaniom. Będziecie mieli okazję wziąć udział w cyklu bezpłatnych warsztatów, a także Dniu Otwartym, podczas którego uczestnicy zaprezentują zdobyte umiejętności i efekty swojej pracy.


Poniżej znajdziecie plakat wydarzenia, a także wiele cennych informacji dotyczących projektu. Gdybyście mieli jakieś dodatkowe pytania, dzwońcie na numer telefonu podany poniżej, z chęcią na wszystkie odpowiemy!


Miłej lektury i do zobaczenia już w maju,

Drużyna Grodu Foluszek

Zakres projektu


Ziemia brodnicka swym bogactwem naturalnym i długą historią zachwyca niejednego wędrowca. Projekt „Herbarium Anny Wazówny” ma na celu przybliżenie tego niezwykłego regionu jego mieszkańcom w taki sposób, by dostrzegli jego naturalne zasoby i możliwości. Naszym przewodnikiem będzie nietuzinkowa postać Anny Wazówny, a na warsztat zostanie wzięty mniej znany aspekt jej życia – zielarstwo. Ale nie tylko! Kontekst ten stanie się osią do poprowadzenia warsztatów prezentujących dziedzictwo kulturowe z zakresu: kulinariów, zielarstwa, ceramiki i zduństwa. Uczestnicy przyczynią się do stworzenia etnobotanicznego obrazu Brodnicy i okolic.


Aby z tego, co stworzymy, mogło skorzystać jak najwięcej osób, całą wiedzę zebraną podczas warsztatów wydamy w formie zeszytu edukacyjnego. Zainteresowani znajdą w nim nie tylko esencję zebranych informacji i przepisów, ale także rysunki konkretnych roślin. Powstanie także piec chlebowy i herbarium dostępne dla zwiedzających.


Finał projektu stanowić będzie Dzień Otwarty, podczas którego wspólnie zaprezentujemy przybyłym gościom efekty naszej pracy. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdzie się wielu przyszłych pasjonatów kultury dawnej!


Dla kogo jest ten projekt?


Zapraszamy wszystkich pełnoletnich mieszkańców powiatu brodnickiego, którzy mają ochotę zgłębić swoją wiedzę i nawiązać kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach.


Kto poprowadzi zajęcia?


Warsztaty poprowadzą doświadczeni animatorzy, rzemieślnicy, ale też wielcy pasjonaci swojej dziedziny. Przedstawimy Wam ich już wkrótce!


Kiedy odbędą się warsztaty?


Terminy warsztatów: 15-16, 22-23, 29-30 maja oraz 5-6 czerwca. Dzień Otwarty odbędzie się 10 lipca 2021 roku. Zajęcia będą się odbywały od 10.00 do 16.00 z przerwami na poczęstunek.


Szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej:

  • warsztaty etnobotaniczne: 15 maja oraz 5 czerwca,

  • warsztaty kuchni słowiańskiej: 16 maja oraz 6 czerwca,

  • warsztaty ceramiczne: 23 maja oraz 30 maja,

  • warsztaty zduńskie: 22 maja oraz 29 maja.

Każdy uczestnik może wziąć udział w dowolnej liczbie warsztatów, jednakże warunkiem zapisania się na wybrany z nich jest uczestnictwo w obu terminach.


Czy warto wziąć w nich udział?


A czy można sobie wyobrazić lepsze rozpoczęcie sezonu na prace na świeżym powietrzu? W dodatku pod okiem doświadczonych specjalistów! To też wyjątkowa szansa na podniesienie swoich kompetencji, zdobycie cennej wiedzy na temat regionu, odkrycie nowej pasji, a także poznanie wyjątkowych ludzi.


Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!


W jaki sposób zapisać się na warsztaty?


Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na plakacie powyżej. Wystarczy, że zadzwonisz do Eweliny Wolskiej-Bartz (nr tel: 690 901 923) i wyrazisz chęć uczestnictwa.


Do kiedy trwają zapisy

Planujemy je zakończyć 5 maja, do tego czasu czekamy na Wasze telefony!

Zadanie jest realizowane w ramach dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etnopolska 2021.


375 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page