top of page

Kowale i alchemicy powiatu brodnickiego

Zaktualizowano: 3 lip 2020Foluszkowicze,

jak już zapewne wiecie, ruszamy z nowym projektem, który ponownie tchnie życie w nasz gród. Opracowaliśmy informacje, które pomogą Wam ocenić, czy to zajęcia dla Was, a także wskażą, co z nich wyniesiecie jako cenną wiedzę na przyszłość!


Pytania, a także odpowiedzi znajdziecie poniżej, a gdybyście chcieli wiedzieć więcej, zadzwońcie na numer telefonu podany poniżej.


Miłej lektury i mamy nadzieję - do zobaczenia niebawem,

Drużyna Grodu Foluszek


Jaki jest zakres projektu?

“Kowale i alchemicy powiatu brodnickiego” to projekt, który ma na celu przybliżenie mieszkańcom regionu informacji dotyczących tradycyjnych zawodów, takich jak kowalstwo, garncarstwo, snycerstwo czy zielarstwo (alchemia). Uczestnicy zajęć będą mieli szansę zdobyć wiedzę na temat poszczególnych rzemiosł, a także przekuć ją w praktykę pod okiem doświadczonych prowadzących! Przewidujemy stworzenie czterech grup, dzięki czemu uczestnicy z każdymi kolejnymi zajęciami będą rozwijali swoje umiejętności i zgłębiali świat konkretnego rzemiosła. Wspólnie zbierzemy też regionalne opowieści, wspomnienia i bajki związane z nowo poznanymi zawodami, czego efektem będzie stworzenie i umieszczenie na terenie grodu tablic edukacyjnych dostępnych dla wszystkich odwiedzających. Finał projektu stanowić będzie Dzień Otwartych Pracowni, podczas którego uczestnicy wcielą się w rolę animatorów kultury/rzemieślników, przekazujących gościom zdobytą wiedzę. Mamy nadzieję, że w ten sposób wspólnie zainteresujemy kulturą dawną jeszcze więcej osób!


Do kogo jest skierowany?

Stworzyliśmy go z myślą o osobach dorosłych, w tym bezrobotnych, które chciałyby zdobyć nowe umiejętności i kompetencje. Mile widziani są też seniorzy, których wiedza o naszych terenach jest nieoceniona. Mówiąc krótko - projekt dedykujemy wszystkim osobom powyżej 18 roku życia, które chcą dowiedzieć się czegoś nowego, lubią działać, tworzyć i poznawać podobnych sobie!


Kto poprowadzi zajęcia?

Zajęcia poprowadzą doświadczeni animatorzy, rzemieślnicy, których wiedza i doświadczenie pozwolą Wam poznać poszczególne rzemiosła od podszewki!


Kiedy się odbędą?

Jeśli sytuacja epidemiczna w kraju będzie stabilna zajęcia odbędą się 11, 18 i 25 lipca. Potrwają około 4-5 godzin pełnych teoretycznej i praktycznej wiedzy.


Co z tego będę miał/a?

Nie sposób wymienić wszystkich korzyści, ale spróbujemy!

  • podniesiesz swoje kompetencje edukacyjno-poznawcze,

  • zdobędziesz masę cennej wiedzy na temat swojego regionu,

  • zdobędziesz wiedzę na temat tradycyjnych rzemiosł,

  • być może odkryjesz nową pasję,

  • nauczysz się, jak działać na rzecz ochrony i popularyzacji dziedzictwa regionu,

  • poznasz nowych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania.


Mamy nadzieję, że tak wiele plusów przekonuje Cię na tyle, by dołączyć do wybranej grupy zajęciowej :)


W jaki sposób można się zapisać na warsztaty?

Zadzwoń do naszej koordynatorki, Eweliny Wolskiej, numer telefonu: 690 901 923. Odpowie na Twoje wszystkie pytania i zapisze Cię na listę chętnych!


Do kiedy trwają zapisy?

Przyjmujemy je do 7 lipca, dlatego radzimy się spieszyć, zwłaszcza że część miejsc mamy zarezerwowanych dla osób bezrobotnych! :)


Zadanie jest realizowane w ramach dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu Etnopolska 2020.242 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page