top of page

Podsumowanie projektu "Herbarium Anny Wazówny"

Zaktualizowano: 15 wrz 2021

18 lipca do naszego grodu przybyło wielu miłośników średniowiecznej kultury, którzy mieli okazję nauczyć się strzelać z łuku, władać mieczem, tworzyć cuda z gliny, a także zatańczyć w rytm dawnej muzyki. Ale to nie wszystko! Każdy chętny mógł też wykonać ziołowy wianek lub motankę - słowiańską lalkę mocy. Atrakcji było co nie miara - jesteśmy pewni, że tego dnia zaraziliśmy miłością do średniowiecznej kultury wiele nowych osób.


Zanim jednak przejdziemy galerii zdjęć z wydarzenia, chcielibyśmy podziękować uczestnikom projektu, mistrzom, którzy podzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą, a także partnerom: Stowarzyszeniu Dziedzictwo Rodzimej Kultury, Grupie Wczesnośredniowiecznej Gungnir, Bractwu Rycerskiemu Zamku Radzyńskiego, Własnoręcznie po naszemu, Kołu Naukowemu Folklorystów UMK, Ewelinie Wolskiej - Bartz Wolskart, Asi Piecyk - Półszeptem, Łukaszowi Piecykowi - Parabola Studio, Polskiemu Radiu Pomorza i Kujaw oraz Czasowi Brodnicy. Szczególne podziękowania należą się także Narodowemu Centrum Kultury, które w ramach projektu Etnopolska 2021 dofinansowało nasz projekt i sprawiło, że do naszego grodu przybywają coraz to nowsi mieszkańcy okolicy!


Dlatego chcielibyśmy ogłosić, że to jeszcze nie koniec naszych poczynań. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu uda nam się zachwycić Was wydarzeniami, które już powoli kiełkują w naszych głowach.


A tymczasem zachęcamy do obejrzenia galerii z Dnia Otwartego, gdy to uczestnicy projektu, mieszkańcy okolicy i turyści mieli okazję zobaczyć, co też przez ostatnie miesiące robiliśmy!


Mamy dla Was też coś specjalnego - zeszyt etnobotaniczny, w którym znajdziecie syntezę tego, nad czym tak intensywnie pracowaliśmy. Można go pobrać tutaj.499 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page