top of page

Ruszyła rekrutacja do projektu "Korzenie kultury. O czym szumią drzewa w powiecie brodnickim?"

Zaktualizowano: 25 cze 2022Foluszkowicze,

Trzeci projekt w ramach programu EtnoPolska może oznaczać tylko jedno - nasze warsztaty mają ogromny potencjał i świetnie wpisują się w potrzeby mieszkańców okolicy! Mamy nadzieję, że i w tym roku jesteście głodni wiedzy, bo przygotowaliśmy dla Was cykl aż pięciu wyjątkowych warsztatów. Zaczynamy już 16 lipca!


Zakres projektu

Ziemia brodnicka nieustannie inspiruje swoim bogactwem i pięknem naturalnym. Po raz kolejny stała się bohaterem projektu przygotowanego przez drużynę Bractwa Rycerskiego Zamku Brodnickiego oraz zaprzyjaźnionych pasjonatów i animatorów kultury. Projekt „Korzenie kultury. O czym szumią drzewa w powiecie brodnickim” ma na celu przybliżenie kultury i tradycji regionu lokalnej społeczności za pośrednictwem historii ukrytych w drzewach. Owe relikty pamięci i dary natury staną się motywem przewodnim warsztatów prezentujących dziedzictwo kulturowe z zakresu: ciesielstwa, wikliniarstwa, bartnictwa, kuchni słowiańskiej oraz zielarstwa. Całą zebraną wiedzę - w tym bajki i ciekawostki wydamy w formie broszury edukacyjnej - dostępnej zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Odwiedzający gród będą mogli też podziwiać stworzone wspólnymi siłami budki lęgowe, karmniki, rzeźbioną kłodę bartną oraz wyroby z wikliny. A wszystko jak zwykle - bezpłatnie! :)


Dla kogo jest ten projekt?

Zapraszamy wszystkich pełnoletnich mieszkańców bliższej i dalszej okolicy Brodnicy, którzy mają ochotę zgłębić swoją wiedzę i nawiązać kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach.


Kto poprowadzi zajęcia?

Warsztaty poprowadzą doświadczeni animatorzy, rzemieślnicy, ale też wielcy pasjonaci swojej dziedziny. Przedstawimy Wam ich już wkrótce!


Kiedy odbędą się warsztaty?

Terminy warsztatów: 16, 23, 30 lipca oraz 7 sierpnia w godzinach od 10.00 do 16.00 z przerwami na poczęstunek. Dzień Otwarty odbędzie się 3 września 2022 roku.


Czy warto wziąć w nich udział?

Jeszcze jak! To wyjątkowa okazja do zgłębienia bogactwa zarówno kulturowego, jak i przyrodniczego regionu, poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach, poszerzenia swojej wiedzy, zdobycia nowych umiejętności i po prostu… dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!


W jaki sposób zapisać się na warsztaty?

Zapisy przyjmuje telefonicznie Joanna Brzostek-Bork pod numerem telefonu: 666 350 869.


Do kiedy trwają zapisy?

Planujemy je zakończyć 6 lipca, do tego czasu czekamy na Wasze telefony!

Zadanie jest realizowane w ramach dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etnopolska 2022.


155 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page